Dlaczego warto mieć dostęp do stałej opieki medycznej?

Telemedycyna w ostatnim czasie zdobyła wielu zwolenników, sytuacja pandemii koronawirusa sprawiła, iż wiele osób, zarówno pacjentów, jak i specjalistów przekonało się do takiej formy kontaktu i świadczenia usług medycznych.

Telemedycyna, to dziedzina, która obecnie wykracza poza większość ograniczeń związanych z dostępem do stacjonarnej opieki medycznej, pozwalając na udzielenie szybkiej i skutecznej pomocy, niezależnie od aktualnego miejsca pobytu. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań znacząco przesuwamy granice w sposobie dotychczasowego postrzegania służby zdrowia i jakości świadczonych przez nią usług.

Za pośrednictwem platformy Domowego Pediatry zyskujesz nieograniczony dostęp specjalistów, którzy zatroszczą się o stan zdrowia Twoich najbliższych. Pomogą rozwiać  wątpliwości i dylematy, a także usystematyzować informacje o odczuwanych i współistniejących dolegliwościach, czy przyjmowanych lekach. Nasz zespół tworzą profesjonaliści z dziedziny medycyny z wieloletnim doświadczeniem w pracy klinicznej, którzy zapewnią kompleksową opiekę.

Skróć czas oczekiwania na wizytę do minimum, omiń kolejki w poczekalni i połącz się z wybranym specjalistą bez konieczności wychodzenia z domu, za pośrednictwem rozmowy telefonicznej lub wideo, czatu bądź wiadomości e-mail.

Jak wygląda telewizyta?

Kontaktując się z infolinią Domowego Pediatry, nasz Koordynator medyczny udzieli stosownych informacji w odpowiedzi na Twoje pytania oraz umówi telewizytę z wybranym specjalistą. W przypadku pilnych konsultacji, dopilnuje, by czas oczekiwania nie przekroczył 15min.

Do systemu platformy Domowy Pediatra możesz wgrać pełną dokumentację medyczną swojego dziecka, do której masz stały dostęp, jak również wszelkich informacji i zaleceń udzielonych przez lekarza. To duże ułatwienie.

Przed rozpoczęciem wizyty przygotuj:

– niezbędne informacje dotyczące dotychczasowej historii leczenia dziecka oraz wszelkich problemów zdrowotnych (m. in.  pojawiających się niepokojących Cię objawów, nasilenia dolegliwości oraz czasu ich trwania)

– listę aktualnych leków Twojego dziecka

– aktualny pomiar wzrostu, masy ciała,

– jeśli to konieczne, zmierz temperaturę

– jeśli posiadasz elektroniczny stetoskop lub inne urządzenie do zdalnej diagnostyki, możesz również dokonać badania osłuchowego, bądź innych pomiarów, które podczas wizyty pomogą ocenić stan zdrowia Twojego dziecka

W miarę możliwości zapewnij komfortowe warunki do odbycia telewizyty w zaciszu domowym. Przede wszystkim znajdź ciche, dobrze oświetlone miejsce, postaraj się by nic nie rozpraszało Waszej uwagi Twojej, dziecka.

Na wstępie lekarz poprosi o potwierdzenie podstawowych danych osobowych Twoich i dziecka.

Wszelkie przekazywane zalecenia są zapisywane i udostępniane w profilu pacjenta, jak również ewentualne wypisane podczas wizyty recepty, skierowania, czy zwolnienia.

Pomimo jej ogromnej skuteczności, należy mieć świadomość pewnych ograniczeń zdalnej opieki.  Istnieją sytuacje, w których dziecko wymaga bezpośredniej, pilnej wizyty u lekarza, czy przyjęcia do szpitala. Dlatego w sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia należy niezwłocznie zgłosić się na izbę przyjęć lub zadzwonić po pogotowie.

Podczas telekonsultacji, na podstawie uzyskanych informacji, lekarz może stwierdzić, iż wymagana jest jednak bezpośrednia wizyta, wówczas skieruje dziecko do odpowiedniego specjalisty i udzieli wskazówek dotyczących dalszego postępowania.

Przed zakończeniem wirtualnej wizyty upewnij się, że zrozumiałeś diagnozę, wszelkie zalecenia i porady lekarza, w tym celu warto, żebyś powtórzył, czy podsumował w skrócie uzyskane informacje.

Jako rodzic doskonale wiesz, jak ważne jest zapewnienie stałej opieki Twojemu Dziecku. Bezcenny jest również komfort i poczucie, że w każdej chwili możesz zwrócić się do zaufanego specjalisty, niezależnie od pory dnia, tygodnia, czy świąt, podczas, których często dostęp do opieki medycznej jest znacznie ograniczony.

Telemedycyna to swego rodzaju standard dzisiejszych czasów, dodatkowo nasi pacjenci mają możliwość skorzystania z urządzeń do zdalnej diagnostyki i monitorowania stanu zdrowia dziecka.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, czy wątpliwości, nie zwlekaj i już dziś skontaktuj się z nami.

lek. Małgorzata Popiel

 

 

dr n. med. Joanna Bogaczyńska-Staniewicz

Dr n. med. Joanna Bogaczyńska-Staniewicz DomowyPediatra

dr n. med. Joanna Bogaczyńska-Staniewicz

Specjalizacja: pediatra

Dodatkowe informacje:

5 letnie doświadczenie w zakresie pediatrii i medycyny sportowej. Diagnostyka i leczenie chorób wieku dziecięcego, profilaktyka i szczepienia. Uprawnienia do orzekania zdolności do uprawiania sportu dzieci i dorosłych.
Współudział w publikacjach naukowych i konferencjach szkoleniowych w zakresie pediatrii, gastroenterologii i nefrologii


Pracuję: Zastępca ordynatora o. Dzieci Młodszych.

Chętnie pomoże w przypadku:

i wielu innych problemach Twojego dziecka

Masz pytania?
Potrzebujesz pomocy? Dzwoń lub pisz
Infolinia: Pon. - Pt. od 800 do 1600
Konsultacje zdalne z lekarzami domowypediatra.pl
Dziękujemy za wypełnienie formularza. Informacje i opis współpracy wysłaliśmy na wskazany adres e-mail. Nasz przedstawiciel wkrótce skontaktuje się z Tobą.